Lyderystės vertinimas – išsamus vadovas

parašė , 2022-07-22 23:19

Šiandien labiau nei bet kada anksčiau turite sugebėti pažvelgti sau į akis ir pripažinti, kad padarėte ką nors ne taip. Kompetencijų vertinimas yra labai svarbus uždavinys kiekvienoje įmonėje.

Kokia yra bendra jūsų įmonės kultūra?

KompetencijosTai bene svarbiausias klausimas, nes jis padės nustatyti, kokią aplinką norite sukurti savo darbuotojams. Jei jūsų įmonės kultūra yra toksiška, žmonės verčiau išeis, nei kęs stresą dėl blogų naujienų. Jei žmonės jaučia aiškų vadovavimą, labiau tikėtina, kad jie dės reikiamas pastangas. Žinoma, kai kurios įmonės turi puikią kultūrą ir jums nekils jokių problemų prie jų prisijungti, tačiau daugelis įmonių neatitinka idealų, kuriais turėtų būti grindžiama jų kultūra. Tai, kokią įmonės kultūrą norite sukurti, priklausys nuo daugelio dalykų, pavyzdžiui, nuo to, kokio tipo verslu užsiimate ir į ką apskritai orientuota jūsų įmonė. Jei jūsų įmonės pagrindinis tikslas – aptarnavimas ir vertės klientams teikimas, geriausia būtų paslaugų kultūra. Kita vertus, jei veikiate rinkoje, kurioje reikia daug naujovių ir originalumo, kūrybinė kultūra yra tai, ko reikia jūsų įmonei, kad ji klestėtų.

Kaip atrodo jūsų įmonės kultūra vadovų lygmeniu?

Jei reikėtų pažvelgti į savo įmonę iš vadovybės lygmens, ką pamatytumėte? Jei esate kaip ir dauguma įmonių, greičiausiai pastebėtumėte užtikrintą, iš viršaus žemyn nuleistą vadovavimo stilių. Vadovai nustato kryptį, įkvepia ir diegia atskaitomybės kultūrą. Jei tai panašu į jus, sveikiname, esate tinkamoje vietoje. Tačiau jei esate kaip ir daugelis įmonių, kuriose vyrauja "pirmiausia aš", "pirmiausia mano" arba "pirmiausia organizacijos" kultūra, turite bėdų. Toks vadovavimo būdas gali lemti blogus rezultatus visai įmonei, nes sunku priversti žmones pritarti idėjai, kuri kardinaliai prieštarauja tam, ko, jų manymu, jie buvo mokomi vaikystėje. Tokiose situacijose dažnai iškeliamos idėjos, prieštaraujančios tam, kuo tiki likusi įmonės dalis. Jei visa įmonė nepritaria naujai idėjai ar praktikai, situacija greitai gali tapti labai nemaloni. Įmonės, kuriose vyrauja toksiška kultūra, greitai pereis į chaosą, o tai sunku priimti klientams, kai jie bando įsigyti pirkinį.

Ar jūsų įmonėje yra vadovų, kuriuos sunku valdyti?

Jei jums sunku valdyti savo komandos narius, tai gali kelti susirūpinimą. Jei jums sunku priimti sprendimus, greičiausiai esate blogoje vietoje. Jei pastebite, kad nuolat pirmenybę teikiate savo norams, tikriausiai sunkiai atsižvelgiate į kitų poreikius. Kai su žmonėmis elgiamasi blogai arba neteisingai, gali būti sunku atsikratyti per ilgą laiką susikaupusio apmaudo. Tai gali lemti prastus darbo rezultatus ir (arba) toksiškais tapusius santykius su kolegomis. Jei tai apibūdina jus, galbūt vertėtų pasikalbėti su savo viršininku apie tai, kaip jums sekasi dirbti ir ko norėtumėte, kad įvyktų. Reikia nepamiršti, kad daugelis vadovų nežino apie toksiško vadovavimo problemą savo įmonėje. Būtent vadovai turi žengti pirmąjį žingsnį, kad susidurtų su problema ir imtųsi reikiamų veiksmų padėčiai ištaisyti.

Rašyti komentarą