Seborėja: Nematoma, tačiau skausminga odos būklė

parašė , 2022-08-29 20:34

SeborejaSeborėjinis dermatitas yra dažna, dirginanti ir kartais skausminga odos būklė, kuria gali sirgti įvairaus amžiaus žmonės. Ji sukelia raudonas, pleiskanojančias ir niežtinčias dėmeles įvairiose kūno vietose, dažniausiai ant veido, galvos odos ir kaklo. Nors seborėjinis dermatitas nėra pavojingas gyvybei ar pavojingas, simptomai gali būti labai nemalonūs. Negydoma būklė gali tęstis kelias savaites ar net mėnesius. Šiame straipsnyje nagrinėjame, kas yra seborėjinis dermatitas, kokie galimi jo sukėlėjai, kaip užkirsti kelią jo pasikartojimui ir kaip palengvinti jo simptomus naudojant namines priemones ir kitus gydymo būdus. Seboreja ir produktai nuo jos.

Kas yra seborėjinis dermatitas?

Seborėjinis dermatitas, arba seborėjinis dermatitas, yra neinfekcinis žvynelinės formos bėrimas, kuris pažeidžia galvos odą, veidą (ypač ausis, nosį ir už ausų), antakius, akių vokus, taip pat krūtinę, pažastis ir nugarą. Ši būklė yra dažna ir dažniau pasireiškia žmonėms, kurių imuninė sistema yra nusilpusi, pavyzdžiui, vyresnio amžiaus, nėščioms, maitinančioms krūtimi, vartojančioms tam tikrus vaistus arba patiriančioms didelį stresą. Seborėjinis dermatitas yra ne infekcija, o reakcija į riebalų liaukų, esančių netoli plaukų folikulų, perteklinę riebalų gamybą. Dėl to ant odos atsiranda raudonų, sausų ir pleiskanojančių dėmių. Ši būklė paprastai nėra sunki, tačiau gali būti negraži ir sukelti lengvą ar stiprų niežulį. Seborėjinis dermatitas kartais painiojamas su atopine egzema, psoriaze ar akne dėl dėmėtos bėrimo išvaizdos.

Seborėjinio dermatito simptomai

– Žvynuotos dėmės ant galvos odos, veido ir kitų kūno vietų – dažniausiai ausų, nosies, pažastų, antakių ir akių vokų – kurios gali būti raudonos ir niežtinčios. – Geltonos plutelės arba balta pleiskanojanti oda ant dėmių. – Plaukų slinkimas galvos odos dėmėse. – Spuogų protrūkiai ant veido; dažniau pasireiškia paaugliams ir jauniems suaugusiesiems.

Kas sukelia seborėjinį dermatitą?

Tikslios seborėjinio dermatito priežastys nėra gerai žinomos, tačiau manoma, kad jos susijusios su mūsų odoje esančiomis bakterijomis, vadinamomis stafilokokais. Kai imuninė sistema susilpnėja dėl tokių veiksnių kaip stresas, nuovargis ar liga, bakterijos dauginasi ir išskiria toksinus, kurie dirgina ir sukelia odos riebalinių liaukų uždegimą. Dėl to liaukose gaminasi daugiau riebalų, todėl susikaupia riebalų (paprastai vadinamų "aliejumi"), kurie užkemša poras ir dėl to ant galvos odos ir veido susidaro pleiskanojančios dėmės. Seborėjiniu dermatitu dažniau serga žmonės, kurių imuninė sistema nusilpusi, pvz: – Kūdikius – Nėščius ar krūtimi maitinančius žmones – Pagyvenusius žmones – Žmones, kurie patiria stresą ar serga depresija – Žmones, kurie vartoja vaistus, pavyzdžiui, litį ir steroidus

Rašyti komentarą