Lėktuvų bilietai ir kainų sudarymas: kodėl vieni brangesni, o kiti pigesni

parašė , 2013-09-27 08:16

Kiekvienas, kas bent kartą bandė pirkti pigius lėktuvų bilietus, žino, kad gali sumokėti keliais šimtais daugiau – arba mažiau – nei kitas žmogus, perkantis bilietus į tą patį skrydį. Tad, kodėl lektuvu bilietai yra tokie nepastovūs, o jų kainos tai kyla, tai krenta?

Pigių oro linijų bilietų taktikos – kaip pirkimas per išpardavimus

lektuvu bilietaiAr tai ką nors sako? Nagi, pamąstykime: tarkim, perkame megztinį tam tikroje parduotuvėje per didelį išpardavimą. Jūs pasirenkate tokį pat megztinį, kokį Jūsų teta nusipirko prieš savaitę, tik yra vienas skirtumas – tai, kad ji sumokėjo dvigubai brangiau nei Jūs. Tas pats yra ir su lėktuvų bilietais, teisingai? Nevisiškai. Nėra lengva, norint rasti pigius lėktuvų bilietus.

Iš tikrųjų, oro linijos samdo visą armiją (na bent jau skyrių) kompiuterių ekspertų, kad jie dirbtų su sudėtingomis programomis dėl vieno bendro tikslo: kuo labiau padidinti kiekvienos vietos lėktuve pelną – kiekviename lėktuve – kiekviename maršrute.

Lėktuvų bilietų pardavinėjimas kaip ir ledų pardavinėjimas

Neturėtumėme pavydėti oro linijų kompanijoms dėl šio jų elgesio. Tai juk suprantama, žiūrint iš verslo perspektyvų – lėktuvų bilietai smarkiai kyla piko kelionių metu, kas yra pagrįsta pagrindiniu pasiūlos ir paklausos principu. Juk tai visai suprantamas dalykas: vasaros metu prie jūros pardavinėjami ledai taip pat nemažai brangsta.

Kuo daugiau žinosime apie tai, kaip veikia oro linijų sistema, tuo labiau galėsime priversti ją dirbti mums. Galime tai vadinti „apgaunant sistemą“, tačiau svarbiausia geros kokybės paieška, naudojant paprastus įrankius, kuri prives prie puikaus lėktuvų bilietų pirkimo sprendimo.

Kaip oro linijos apmokestina kiekvieną vietą: analizavimas

Paanalizuokime paprastą Boeing 737 lėktuvą. Tarkim jame yra 137 sėdėjimo vietos. O dabar apžvelkime oro linijų kainų sudarymo principą santykinai pilnam lėktuvui.

Tipinis skrydis turi apie 10 skirtingų bilietų kainų taškų savo ekonominei klasei. Kad nebūtų nuostolio vietų skaičius padalinamas iš šio skaičiaus. Tai reiškia, kad gauti pigiausią bilietą yra labai nedaug galimybių. Pigesni bilietai tenka keleiviams, skrendantiems laisvalaikio poreikiams, o kita – didesnė  – verslo keleiviams.

Tai visai paprasta: verslo keleiviai yra mažiau orientuoti į kainą, todėl pasiryžę mokėti daugiau ir pirkti brangesnius, paskutinės minutės bilietus, nei tai daro „laisvalaikio“ keleiviai. Pastarieji yra labai koncentruoti į žemą kainą, tačiau labiau lankstūs išvykimo datoms.

Oro linijų kliūčių įveikimas, kad skrydis būtų pigesnis

Lėktuvų bilietai yra apskaičiuojami pagal tam tikrus principus, kurie turi tam tikras taisykles. Jų žinojimas padės sumažinti bilietų kainas iki žemiausio lygio. Yra keletas kliūčių, kurias reikia žinoti, norint būti tuo elitiniu nariu, kuriam lėktuvų bilietai kainavo mažiausiai:

Išankstinis pirkimas

Pigesni lėktuvų bilietai paprastai turi būti perkami likus mažiausiai 14 dienų (kai kuriose pigiose oro linijose 7 dienos) prieš skrydį.

Minimalus buvimo dienų skaičius

Pigiausi bilietai dažniausiai reikalauja pasilikti bent 2 naktis. O kai kurie – būtinai šeštadienio naktį (ko verslo keleiviai nemėgsta).

Išvykimo dienos reikalavimas

Vis labiau, pigūs lėktuvų bilietai reikalauja išvykti ir sugrįžti antradieniais, trečiadieniais, ketvirtadieniais, o kartais ir šeštadieniais. Tai dienos, kuriomis keliaujama mažiausiai.

Skrydžio laiko reikalavimas

Kai kuriais atvejais, pigiausi skrydžiai vyksta mažiausiai populiariu laiku – pirmasis skrydis iš pat ryto, po pietų, ir po vakarienės vėlai vakare.

Ilgiausias buvimas

Kai kada reikalaujama būti ne ilgiau kaip 30 dienų, kad grįžtamasis bilietas būtų pigesnis.

Kelionės „langai“

Oro linijos yra nustačiusios tam tikrus „langus“, kuomet negalite gauti pigių bilietų. Tai yra populiarios vietos, populiariu laiku, kaip Kalėdų, Naujųjų metų, Velykų laikotarpiu, taip pat vasaros sezonu.

Pirkimo laikas

Paprastai bilietų išpardavimai galioja vos tris dienas. Kartais pasitaiko, kad jie baigiasi vos per vieną dieną.

Daugiau oro linijų suktybių

Nepaisant visų šių kliūčių, oro linijos sukčiauja kitaip. Nors Jūs ir radote gerą kainos pasiūlymą, tačiau oro linijos galų gale negalės to pasiūlyti. Jos stebi pigiausios vietos kainą, kurią norite pirkti, ir galvoja: „Ne, šiuo metu manau, kad kas nors kitas yra, kas galės sumokėti daugiau prieš pat skrydį“.

Oro linijų naudojamos programos apskaičiuoja visus algoritmus, išanalizuojant žmonių pirkimo elgesį, ir padaro paskutinį sprendimą Jūsų bilieto kainai. Šie modeliai keičia savo mintis bet kuriuo metu, štai kodėl Jūs gaunate skirtingas to pačio bilieto kainas kelis kartus per dieną.

Taigi, kaip matote, nėra lengva kovoti su oro linijų kompiuteriais. Tačiau žinant bent šiek tiek, kaip galite įveikti jų kliūtis, lėktuvų bilietai gali kainuoti kur kas pigiau, nei šalia sėdinčio keleivio. Būkite lankstus ir nepraraskite vilties rasti savo kainos.

Rašyti komentarą