Virtuvės planavimas

parašė , 2012-03-30 22:23

Nustatyta, jog kasdien maistą gaminanti namų šeimininkė per metus virtuvėje nužingsniuoja daugiau nei tris milijonus žingsnelių. Tačiau kasdienę kelionę galima sutrumpinti, jei atkreipsite dėmesį į profesionalų patarimus, kaip virtuvės baldai šią aplinką gali paversti funkcionalia ir ergonomiška.

Kurdami baldus virtuvei siekiame, kad virtuvės baldai būtų ne tik estetiški, bet ir funkcionalūs. Virtuvėje bus suplanuota ergonomiška maisto gaminimo sritis, jei pasirinksite pagal individualų projektą gaminamus baldus virtuvei, ne tik išpildančius ir efektyviai užimančius turimą ribotą erdvę, bet ir pritaikytus konkretiems jūsų poreikiams.

Virtuvės baldai bus praktiški, jeigu išvengsite dažniausiai pasitaikančių baldų planavimo problemų:

1. Virtuvės baldai, kurių nepatogus stalviršio aukštis. Jei netinkamai nustatomas virtuvės baldų stalviršio aukštis, aukštaūgiui teks lenktis prie darbastalio, o mažesniems – aukščiau kelti rankas, tad stovėdami nepatogiai susilenkę bei įtempę raumenis greit nuvargsta, tampa lėtas darbo procesas ir dingsta maisto ruošimo malonumas.
2. Virtuvės baldai, kuriuose nepakankamai vietos daiktams. Virtuvės baldai sudaryti iš stalčių ir spintelių. Virtuvės baldai turi turėti tiek spintelių ir stalčių, tiek, kad pravėrus baldų duris daiktai nepradėtų kristi iš lentynų.
3. Virtuvės baldai su sunkiai pasiekiamomis kampinėmis spintelėmis. Jeigu kiekvieną kartą prireikus puodo tenka iš gilios kampinės spintelės traukti visus daiktus, kad jį pasiekti, maistas bus gaminamas keliskart ilgiau, ir maisto gaminimo procesas jus nuvargins.
4. Virtuviniai baldai be pašvietimo. Jei po pakabintomis virtuvės spintelėmis nėra apšvietimo, yra neapšviesta darbo zona. Tamsa darbo zonoje, kurioje gaminamas maistas, verčia telkti dėmesį, regėjimą, todėl nieko nuostabaus, kad greitai pasijusite susierzinę ir pavargę. Virtuvės baldai turi turėti apšvietimą.
5. Standartiniai virtuvės baldai. Virtuvėje dažnai dirba vienas žmogus, todėl baldai turi būti pritaikyti to asmens aukščiui, įpročiams.
6. Netinkamai išdėtyti virtuvės baldai. Esminiai virtuvės taškai: kaitlentė, plautuvė, šaldytuvas turi sudaryti trikampį.
7. Blogas virtuvės baldų suskirstymas į zonas. Skiriamos 5 virtuvės baldų zonos:
• maisto produktų saugojimo zona. Čia laikomos pagrindinės maisto produktų atsargos;
• indų talpinimo zona. Virtuvės baldų dalis (stalčiai ir spintelės), kurioje laikomi indai;
• valymo priemonių laikymo vieta. Šioje virtuvės baldų dalyje saugomi įvairūs plovikliai ir valikliai;
• Valgymo įrankių laikymo zona. Virtuvės baldai privalo turėti pakankamai stalčių, kad būtų galima susidėti visus dažnai naudojamus įrankius.
• maisto gamybos zona. Baldai virtuvėje bus praktiški tik tada, kai bus skiriama pakankamas kiekis erdvės maisto gaminimui.

Virtuvės baldai turi būti planuojami ir gaminami specialistų, tuomet Jūsų baldai virtuvėje bus patogūs, estetiški ir funkcionalūs.

Rašyti komentarą