Pigių oro bendrovių principų taikymas praktikoje

parašė , 2013-08-19 07:34

Pigios avialinijos, siekdamos pritraukti klientus, vilioja pastaruosius mažesnėmis lėktuvo bilietų kainomis. Kainų dydis tiesiogiai proporcingas išlaidoms, patiriamoms skrydžio organizavimo metu (na, ir aišku dar plius tam tikra suma papildomai – juk kiekvienas vykdo veiklą turėdamas tikslą gauti naudos). Tad pigių skrydžių bendrovės linkusios kiek įmanoma mažinti visas išlaidas. Egzistuoja tam tikros taisyklės, padedančios to pasiekti, bet aišku, reikalingas ir kiekvienos bendrovės originalumas. Paanalizuokime, kaip šias taisykles prisitaiko naujokė Wizzair aviakompanija.

            Kaip ir įprasta, yra taikoma fiksuota lėktuvo bilieto kaina, padengiant būtinus kuro, oro uosto, rankinio bagažo ir kitus privalomus mokesčius. Vėliau jau konkreti avialinija turi pasitelkti sumanumą ir fantaziją, norėdama pasiūlyti papildomas, galimai reikalingas tam tikrai keliautojų grupei, paslaugas. Aišku, ir kainuojančias papildomai. Be nieko nebestebinančių papildomų paslaugų (maitinimas, pirmenybinio įlaipinimo teisė ir panašiai), Wizzair stengiasi būti išradinga ir siūlo keletą išskirtinių paslaugų. Paminėtina galimybė užsisakyti „daugiau vietos kojoms“ (kartu su šia paslauga taikomas pirmenybinis įlaipinimas), „abonementą“ skrydžio datos, laiko ar krypties keitimui, laiku atvykimo garantiją. Dvi paskutines paslaugas reikia pristatyti plačiau, kadangi jos yra gana neįprastos pigių aviakompanijų praktikoje.

Įprastai pigios avialinijos yra griežtos bet kokios informacijos, susijusius su skrydžio detalėmis, keitimu. Tas yra negalima arba papildomai apmokestinama. Wizzair šiuo atveju taip pat taiko papildomus mokesčius arba siūlo kitą alternatyvą – sumokėjus 35 litų sumą, gaunamas savotiškas „abonementas“, suteikiantis galimybę neribotą skaičių kartų (iki kol neatliktas check – in) keisti datą, laiką ar kryptį (išskyrus keleivio pavardę). Tokio pat dydžio suma taikoma ir norintiems turėti garantiją, kad lėktuvas pakils numatytu laiku, o priešingu atveju – gauti kompensaciją. Tik ta kompensacija, gaunama lėktuvui vėluojant daugiau nei valandą, gali būti panaudojama skrendant su ta pačia bendrove.

Taigi, Wizzair nenusižengia pigių skrydžių bendrovių veiklos principams, tačiau netgi surado protingą galimybę iš to pasipelnyti: lankstumo ir šiokių tokių garantijų norintieji mokės papildomai, o avialinijos, jei nenutiks nieko nenumatyto, patirs finansinę naudą.

Rašyti komentarą